Żurawie wieżowe – czy kupno jest jedynym rozwiązaniem?

Żurawie wieżowe to ciężki i użyteczny sprzęt, który jest stałym elementem krajobrazu na każdej dużej budowie. Czy zawsze jest własnością firmy realizującej inwestycję? Otóż coraz częściej nawet spore firmy budowlane je wynajmują – zwłaszcza sprzęt ciężki i wymagający specjalistycznej obsługi – taki jak żurawie wieżowe.

Firma wynajmująca – co oferuje klientom?

Wynajem służy nie tylko użytkownikom realizującym nieduże, prywatne inwestycje sposobem gospodarczym. Korzystają z nich również firmy budowlane – nie tylko te najmniejsze. Oprócz wypożyczalni oferujących taki sprzęt jak betoniarki, koparki, czy rusztowania można znaleźć także wyspecjalizowane przedsiębiorstwa wynajmujące głównie ciężki sprzęt z żurawiami wieżowymi włącznie. Z usługi wynajmu tego rodzaju maszyn, chętnie korzystają również średniej wielkości, a nawet większe firmy budowlane. Zamrażanie środków finansowych w ciężkim sprzęcie i zatrudnianie specjalnie przeszkolonych operatorów, nie zawsze jest bowiem ekonomicznie uzasadnione. Zwłaszcza, jeśli firma specjalizuje się w budowie mniejszych obiektów i jedynie od czasu do czasu realizuje zlecenia wymagające użycia żurawia wieżowego.

Na co można liczyć wynajmując żurawia wieżowego?

Firmy zajmujące się wynajem żurawi kompleksowo dbają o jego stan techniczny. Dzięki temu klient nie musi martwić się o przeglądy i serwisowanie. Co więcej – żurawie wieżowe udostępniane są razem z obsługą operatora. Obsługiwanie typu sprzętu wymaga odpowiednich kwalifikacji i uprawnień – zatrudnianie na co dzień takiego specjalisty, podobnie jak zakup sprzętu, stanowi wysoki koszt dla firmy i nie zawsze jest zasadne.  Można także wynegocjonować transport maszyn i ich instalację na miejscu przeznaczenia wskazanym przez klienta.

Kompleksową ofertę wynajmu żurawi znajdziesz na https://baukrane.pl/zurawie-wiezowe/.