Współpraca ze spedytorem – dobry pomysł?

Właściciel firmy transportowej, która dopiero rozpoczęła swoją działalność, jest często chodzącym kłębkiem nerwów. Dopilnowanie tak wielu szczegółów przy dostawie towarów, poprawnym wypełnianiu dokumentów, trzymaniu porządku w fakturach i rozliczeniach…a gdzieś między tymi wszystkimi obowiązkami trzeba jeszcze zająć się pozyskiwaniem nowych klientów, aby nie zbankrutować w kilka miesięcy. Kiedy to wszystko zrobić?

To bardzo optymistyczny scenariusz, zakładający to, że już wiedzie nam się wystarczająco dobrze i zatrudniliśmy przynajmniej jednego kierowcę. Rzeczywistość bywa dużo bardziej surowa i często człowiek, który jest założycielem, spedytorem, księgowym, marketingowcem i kierowcą jest tą samą osobą. Gdy zabraknie nam czasu na formalności, warto pomyśleć nad nawiązaniem współpracy z firmą, której specjalność to spedycja międzynarodowa.

Jak takie firmy mogą nam pomóc?

Firmy spedycyjne, jak sama nazwa mówi, zajmują się spedycją, czyli organizacją całego procesu transportu od A do Z. Na jej barki możemy przekazać działania związane z pozyskiwaniem i kontaktem z klientami. Takie rozwiązanie ma same zalety. Unikniemy ryzyka nieporozumień z naszymi kontrahentami, zwłaszcza tymi międzynarodowymi i kiedy spedycja będzie zajmowała się szukaniem nowych klientów, my będziemy mogli zajmować się samym przewozem przesyłki.

Rozwiązywanie problemów

Taka współpraca pomoże nam również w rozwiązywaniu problemów, które możemy napotkać. Towar dotarł w za małej ilości? A może było go za dużo? Albo co gorsza, został uszkodzony lub zgubiony? Firma spedycyjna zajmie się rozwiązywaniem tych problemów za ciebie. Czy nie brzmi to zachęcająco?

Czemu by nie skorzystać?

Właściciel małej firmy transportowej nawiązując współpracę z firmą spedycyjną, może liczyć na chwilę oddechu. Wbrew pozorom nie jest to równoznaczne z oddaniem kontroli nad firmą, a wręcz przeciwnie, może być świetną okazją na zwiększenie obrotów firmy, a co za tym idzie – większy zysk.