Projekt wnętrz klimatycznej kawiarni

Marzysz o tym, jak twoja kawiarnia będzie wyglądać? Na szczęście istnieje wiele pomysłów, które można przenieść na projekt wnętrz modnej kawiarni, które pomogą rozwinąć osobisty koncept. Zanim jednak przejdziesz do części matematyczno – biznesowej (wyliczanie budżetu) warto zastanowić się jak zaprojektować wnętrze swojego biznesu, aby zachęcało klientów do wstąpienia i wypicia kubka pysznego cappuccino albo mocniejszej flat white!

Dlaczego drewno?

Podobnie jak kawa, drewno jest organiczne, proste i piękne. Używane do aranżacji wnętrza, nada mu ono elegancji, nowoczesności oraz relaksującego klimatu, którego pragną wszyscy smakosze kawy. Drewniane dodatki w centralnych miejscach stworzą przytulny charakter, zbudują poczucie bezpieczeństwa oraz ukoją – tak jak smak porannego latte.

Przestrzeń

Prawda jest taka, że nie potrzebujesz olbrzymiego lokalu, aby stworzyć fajny i modny projekt wnętrz. Jeśli posiadasz niewielki metrażem lokal, zrób wszystko, aby zagospodarować każdy jego centymetr. Sztuką jest, aby twoi klienci mogli bez przeszkód się ulokować, a całość funkcjonowała wzorowo. Pamiętaj, że wiele kawiarni na rynku jest malutkich, ale dzięki dobremu projektowi oraz przemyślanym dekoracjom,  sprawiają wrażenie większych, niż są w rzeczywistości. W kawiarni nie chodzi tylko o wnętrze, ale również o odpowiednią atmosferę – i to właśnie dobry projekt oraz pracownicy są kluczem do sukcesu!

Dlatego, jeśli dopiero stawiasz kroki w tym kawowym biznesie, warto, by były one mniejsze, ale jednak bardziej przemyślane. Skup się na jakości, a nie ilości. Głównymi skrzypcami powinien być przemyślany projekt oraz pyszna kawa, dla której ustawi się kolejka okolicznych smakoszy podczas porannej wyprawy do pracy.

Podsumowując

Istnieje wiele wspaniałych lokali, które odniosły sukces mimo obecności sieciówek takich jak Costa czy Starbucks. Projektując wnętrza, postaw na połączenie kreatywności z wizją. Nie zapomnij również odpowiedzieć na proste pytanie – do kogo konkretnie chcesz trafić ze swoją usługą? Czy mają to być studenci pobliskiego uniwersytetu, zabiegane matki z dziećmi, czy osoby pomiędzy 25, a 35 rokiem życia? Gdy już będziesz wiedział jaki rodzaj kawy i menu dostarczyć swoim potencjalnym klientom, stwórz (przystosowany do swojej grupy odbiorców) design wnętrza. Wiele inspirujących projektów możesz znaleźć w Internecie, ale równie nieoceniona może okazać się pomoc fachowca.

Dużo firm zajmujących się wystrojem i planowaniem wnętrz pomoże ci w zrealizowaniu wizji tak, abyś wystartował ze 100% szansą na spełnienie marzeń o sukcesie.

Bo przecież nic nie cieszy bardziej niż sala pełna gości oraz miejsce w pierwszej dziesiątce miejscówek najbardziej polecanych i chwalonych na mieście.

Dlatego mierz wysoko i nie bój się sięgać gwiazd!