Kredyt inwestycyjny dla firmy – co warto o nim wiedzieć?

Prowadzisz firmę? W takim razie z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że rozwój wpisany jest w obowiązki przedsiębiorcy. Działalność, która stoi w miejscu i nie jest rozwijana, traci na wartości, a produkowane przez nią dobra czy też świadczone usług tracą na jakości i aktualności. Dlatego tak ważne jest, by inwestować pieniądze w nowoczesne rozwiązania, mogące przynieść w przyszłości wymierne korzyści. W jaki sposób jednak poradzić sobie z tak dużym przedsięwzięciem jak inwestycja? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Inwestowanie w nowe rozwiązania dla firmy to nie lada wyzwanie. Trzeba przecież w tym celu dysponować dużym kapitałem pozwalającym na kompleksową obsługę inwestycji. Niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, powinniśmy pamiętać, że stanie w miejscu nie służy interesom, a nawet wręcz przeciwnie – może je uwsteczniać. W zależności od specyfiki naszej działalności będziemy potrzebowali na ten cel pewnej kwoty. Jeśli nie posiadamy tak dużych oszczędności, z pomocą przyjdzie nam kredyt dla firm – inwestycyjny, rzecz jasna!

Kredyt inwestycyjny dla firmy – kto może go uzyskać?

Praktycznie nie istnieją żadne konkretne bariery, jeśli chodzi o charakterystykę firm, które mogą ubiegać się o kredyt inwestycyjny na rozwój. Warto pamiętać, że z tej formy inwestowania kapitału mogą skorzystać zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, różnego rodzaju spółki (np. cywilne), a także… nowe firmy! Banki umożliwiają pobranie pożyczki przez świeżo upieczonych przedsiębiorców. Ważne jest jednak to, że kwoty kredytów będą się od siebie różniły.

Kredyt inwestycyjny dla firm – na co można go przeznaczyć?

Warto pamiętać, że kredyt inwestycyjny rządzi się własnymi prawami i nie podlega zasadom zwyczajnych pożyczek udzielanych przez banki. Nie możemy więc pieniędzy uzyskanych za jego sprawą przeznaczyć na dowolny cel. Musi być to inwestycja ściśle powiązana z profilem naszej firmy i umożliwiająca jej rozwój. Będziemy więc mieli tu na myśli głównie: zakup nieruchomości, inwestycję w nowoczesny sprzęt i technologie czy też zakup aktywów.

 

Sprawdź ofertę kredytów inwestycyjnych dla firm w Expander