Fotel biurowy dla zdrowia

Wybór fotela biurowego do domowego użytku jest niezwykle istotny dla naszego zdrowia. Spędzamy coraz więcej czasu przy biurku, nierzadko przynosząc pracę do domu. Nasze dzieci godzinami przesiadują na swoich krzesłach przy biurkach odrabiając lekcje lub grając w gry komputerowe. Faktem jest, że nasz tryb życia jest w coraz większym stopniu siedzący, co nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Nawet osoby w pełni zdrowe i wysportowane po kilku godzinach spędzonych przy biurku mogą odczuwać bóle kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Dlatego tak ważny jest wybór fotela biurowego naprawdę dobrej jakości, który będzie spełniał wszystkie wymogi ergonomii. A z wyborem nie powinno być problemu – w dobrych salonach meblarskich, czy to stacjonarnych, czy internetowych znajdziemy liczne fotele biurowe, a także inny asortyment, jak fotele bujane, czy hokery.

Przemyślana konstrukcja

Nowoczesne fotele biurowe wysokiej jakości wyróżniają się złożoną, a jednocześnie prostą w obsłudze konstrukcją. Idealny fotel biurowy dopasuje się do sylwetki użytkownika i zapewni mu wsparcie, dzięki któremu podczas długich godzin pracy zachowa konieczną dla zachowania zdrowia postawę. Perfekcyjne ustawienie fotela biurowego to nie lada zadanie. Nawet centymetr różnicy może sprawić, że będziemy odczuwali nienaturalne obciążenie układu kostnego.

Więcej na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

Wybierając fotele biurowe zwróćmy zatem uwagę na to, czy każdy z elementów jest ruchomy i w jakiej osi. Interesuje nas ustawienie nie tylko wysokości siedziska, ale również przesuwanie go do przodu i do tyłu, regulowany rozstaw i wysokość podłokietników, ergonomiczne oparcie wyprofilowane tak, aby stanowiło jak najlepsze wsparcie dla kręgosłupa, przesuwane nie tylko w osi pionowej, ale podążające płynnie za ruchem naszych pleców. Każdy szczegół się liczy – tu nie ma zbędnych funkcji, każda z nich jest wartością dodaną, która poprawia jedynie komfort użytkowania, przez co ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Wytrzymałe materiały

Wytrzymałość ma szczególne znaczenie w przypadku wszystkich części mechanicznych i ruchomych. Dźwignie, pokrętła, teleskopy – wszystkie te części narażone są na duże obciążenia codziennie przez wiele godzin. Muszą zatem być wyjątkowo wytrzymałe. Z drugiej strony żywotność tapicerki i elementów sztywnych, na przykład pleców, czy podłokietników powinna być podobna do żywotności elementów mechanicznych. Nic talk nie irytuje, jak konieczność wymiany całego sprzętu na nowy, gdy zawiedzie jedynie jeden z jego elementów. Warto pamiętać, że na rynku prężnie działają firmy oferujące odświeżenie foteli biurowych. Zabieg ten polega na wymianie tapicerki oraz konserwacji elementów mechanicznych. Tak zreanimowane fotele mogą nam służyć przez kolejne lata.