Dochód pasywny – leż, pachnij i zarabiaj! 2 pomysły na inwestycje!

Każdy z nas marzył kiedyś o tym, by móc zarabiać, nic nie robiąc. Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak! Nazywa się to dochodem pasywnym i może być dostępne w zasadzie dla każdego.

O dochodzie pasywnym mówimy wtedy, gdy nasz kapitał rośnie, a my w ogóle nie musimy się w nic angażować. Wystarczy, ze raz napędzimy tę pieniężną machinę, a ona będzie się toczyła bez naszego większego udziału. Machiną tą nazywamy aktywa, a więc źródła, które same będą generowały dla nas pieniądze.

Ciekawą sytuacją jest moment, w którym nasze dochody pasywne zaczynają przewyższać nasze wydatki na życie. Wtedy możemy mówić o pełnej niezależności finansowej. Tego jednak dostąpili nieliczni. A my – jak możemy starać się dojść do takiego stanu?

Wystarczy dobry pomysł, kapitał i inwestycja. Później – bogacimy się!

Oto dwa naprawdę ciekawe pomysły na rozpoczęcie pasywnego zarabiania:

Kup mieszkanie i je wynajmuj

Inwestycja kosztowna i chyba najbardziej poważna ze wszystkich, które się tu pojawią. Aby jej dokonać, trzeba na początku posiadać ogromny kapitał, za który nabędziemy mieszkanie. Niektórzy biorą również kredyty, ale wówczas należy liczyć się z tym, że będziemy musieli spłacać raty, a nasz dochód nieco się uszczupli. W przypadku wynajmowania mieszkań w celach zarobkowych dochodem pasywnym będzie kwota, która pozostanie nam „na czysto” po odjęciu wszelkich opłat administracyjnych i użytkowych związanych z mieszkaniem oraz – jeśli ktoś zdecyduje się na hipotekę – raty kredytowej.

money euro pieniądze

Masz ogródek? Postaw billboard!

O ile umieszczanie na ścianach elewacji swojego domu dużych reklam może okazać się wizerunkową klapą, o tyle postawienie we własnym ogródku billboardu reklamowego do wynajęcie już nie. Ten całkiem ciekawy pomysł na pasywne zarabianie ma już wielu popleczników. Coraz częściej widuje się na drodze takie właśnie rozwiązania. Umieszczenie na nim czyjejś reklamy może przynieść nam od kilkuset do kilku tysięcy złotych dochodu miesięcznie. Warto jednak pamiętać, że cenna w tym wypadku będzie lokalizacja naszego domu.